DİNOZOR DÜNYASI SERGİSİ

Yaklaşık 65 milyon yıl önce yok olan dinozorların, o zamanki yaşamsal ortamı hazırlandı. Doğal ortamlarıyla herkese hitap eden bu sergi, sır dolu ani yok oluşları ile en çok merak edilen canlıların dünyasına ışık tutuyor. Sergide, daha önce sergilenmemiş, denizde yaşayan dinozorlar, karada yaşayan dinozorlar ve uçan dinozorlar dev ekranlarda canlanıyor. Ayrıca iskeletler, fosil ve yumurtaları da sizleri bekliyor.

SUDA YAŞAYANLAR

Sualtı Dinozorları İnteraktif Uygulaması Ziyaretçiyi görselleriyle büyüleyecek, zamanda geriye, okyanus canavarlarının zamanına taşıyacak. Hem eğlendirici, hem de öğretici özelliği ile öne çıkan bu uygulamada sualtı dinozorları, tüm gerçeklikleriyle 3 boyutlu olarak modellenerek sanal ortama aktarılmıştır. Sualtı Dinozorları Uygulaması ile ziyaretçiler, bu müthiş tarih öncesi canavarları kendi ortam ve zamanlarında izleyebilir, çeşitli obje ve yemekler ile eğlenerek okyanusu keşfedebilirler.

KARADA YAŞAYANLAR

Kara Dinozorları İnteraktif Uygulaması, Yeryüzünde ilk kez 230-225 milyon yıl önce görülen ve 135 milyon yıl önce nesillerinin tükendiği kara dinozorlarının yaşadıkları ortamda sunulduğu uygulamadır. 3B hazırlanan ve sanal ortama aktarılan dinozor modelleri, alışılagelmiş animasyon tekniklerinin aksine, kendi dönemlerini yaşayan canlı bir ortam kurulmuştur. Herhangi bir hareketlerinin tekrarı olmayan dinozorlar, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır.

UÇAN DİNOZORLAR

Uçan Dinozor Kinect Uygulaması Pterosaurus (veya Teruzor)’un 248 milyon yıl öncesinden 65 m ilyon yıl öncesine kadarki Mezozoik Çağ’da yaşamış nesli tükenmiş bir uçan kemirgenin uçuşu ziyaretçi ler tarafından gerçekleştirilmektedir. Uygulama için Kinect tekniğiyle hazırlanan ve sanal ortama aktarılan dino zor modelinin, ziyaretçi ile etkileşimli olarak hareket imkanı vardır.